Достапни линкови

logo-print

Ирачки гувернер на Централна банка осомничен за криминал


Ирачката полиција распиша потерница за апсење на долгогодишниот гувернер на државната централна банка. Тој заедно со уште 15 други управители на банките се суспендирани поради сомневање за финансиски криминал. Парламентарната комисија изрази загриженост за Централната банка по спроведената истрага за активностите во банката.
XS
SM
MD
LG