Достапни линкови

logo-print

Њузвик од 31 декември само онлајн


По 80 години постоење магазинот Њузвик нема да излегува повеќе во печатена форма и ќе се префрли исклучиво на електронски формат. Последното печатено издание на неделникот ќе излезе на 31-ви декември. Главниот уредник Тина Браун на интернет изданието на „ Дејли бист “ и Њузвик соопшти дека се очекува отпуштање на вработени но не соопшти детали околу бројката.Таа додаде дека интернет публикацијата на Њузвик Глобал ќе биде достапна само за претплатени читатели.
XS
SM
MD
LG