Достапни линкови

logo-print

Расмусен пристигна во Кабул


Генералниот секретар на Нато Андерс фон Расмунсен пристигна во Кабул на чело на делегација на Северно Атланскиот Совет. Тие ќе се состанат со претседателот Хамид Карзаи и членови на владата.
Расмунсен во Кабул изјави дека меѓународната заедмница ќе продолжи со подршката на Авганистан и во иднина и дека се надева оти авганистанските сили ќе бидат целосно подготвени да ја преземат безбедноста до крајот на 2014 година..
XS
SM
MD
LG