Достапни линкови

logo-print

Европските лидери ќе разговараат за должничката криза


Лидерите на Европската Унија на дводневен самит во Брисел ќе разговараат за европската должничка криза.
Дискусиите ќе се фокусираат врз иницијативата за воспоставување на банкарска Унија во Еврозоната Станува збор за четврти собир на европските лидери годинава.
XS
SM
MD
LG