Достапни линкови

logo-print

Уапсен осомничен бомбаш во Њујорк


Маж од Бангладеш беше донесен пред судот во Њујорк под обвиненија за обиди за користење на оружје за масовно уништување.
Полицијата го уапси Куази Нафис кој се обидувал да детонира лажен експлозив пред зградата на Американските федерални резерви.
Полицијата го следела Нафис, за кој постолео сомневање дека бил во врска со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG