Достапни линкови

logo-print

Србија ги негира англиските тврдења за расистички скандирања во Крушевац


Српската фудбалска федерација денеска ги негираше тврдењата за расистички скандирања од страна на српските фанови против англските натпреварувачи на фудбалскиот натпревар на младинците ( до 21 година) во Србија во вторникот. Англиската фудбалска федерација ја пријави Србија во УЕФА за „бројни инциденти поврзани со расизам“ , односно за довикувањата на српските фанови за црните играчи во англиската репрезенатција. Натпреварот заврши со победа на Англија со 2 спрема 0. По натпреварот избиле нереди при што српските навивачи фрлале предмети кон англиските репрезентативци.
XS
SM
MD
LG