Достапни линкови

logo-print

Српската влада со мерки против лажните азиланти


Комисијата на српската влада за следење на безвизниот режим со ЕУ, денеска ќе ги разгледува мерките за намалување на бројот на така-наречените лажни азиланти, поради што постои и барање на некои европски земји за повторно воведување визи. На состанокот, на кој претседава српскиот премиер Ивица Дачиќ, треба да бидат утврдени мерки за спречување на злоупотребата на визната либерализација.
XS
SM
MD
LG