Достапни линкови

logo-print

Македонија ја победи Србија


Македонската фудбалска репрезентација ја забележа првата победа во квалификациите за СП 2014 во Бразил, откако вечерва на „Филип Втори“ во Скопје пред 20.000 гледачи ја совлада Србија со 1:0. Голот го даде Агим Ибраими во 59-тата минута.Македонија со оваа победа сега се израмни со Србија во табелата на А групата со по четири бода. На врвот на табелата се Белгија и Хрватска со по 10 бода.
XS
SM
MD
LG