Достапни линкови

logo-print

Саакашвили му го врати државјанството на Иванишвили


Грузискиот претседател Михаил Саакашвили денеска му го врати државјанството на идниот премиер Бидзина Иванишвили. Од кабинетот на претседателот е соопштено дека Иванишвили се откажал од француското државјанство поради кое лани да му беше одземено грузиското.
Победникот на изборите Иванишвили денеска ги соопшти членовите кои ќе ја сочинуваат Владата, меѓу кои е и поранешната фудбалска ѕвезда Кака Калаџе кој ќе биде иден вицепремиер.
XS
SM
MD
LG