Достапни линкови

logo-print

Кубанците само со пасош во странство


Кубанскиот претседател Раул Кастро

Кубанскиот претседател Раул Кастро

Министерството за надворешни работи на Куба соопшти дека ги укинува дозволите кои беа неопходни за патување во странство. Министерството прецизира дека овој потег стапува во сила на 14 јануари идната година и оти од тогаш на граѓаните ќе им треба само важечки пасош. Кубанските граѓани мораа да минат низ напорен и скап процес за да добија виза за заминување во странство. Оваа одлука е најнова во серијата реформи на претседателот Раул Кастро.
XS
SM
MD
LG