Достапни линкови

logo-print

18 месеци затвор за напад врз фотограф


Жени со бурки во Марсеј.

Жени со бурки во Марсеј.

Судот во Париз осуди еден 23-годишен маж за напад и повреда на фотограф кој фотографирал група жени кои го кршеле новиот француски закон за носење превез на лицето. Судот го осуди Јамад Билел Бенухаб на 18 месеци затвор за напад врз 65-годишниот фотограф во источен Париз. Фотографот во нападот се здоби со повреди на носот и раката.
XS
SM
MD
LG