Достапни линкови

logo-print

ЕУ ја прошири црната листа за Сирија


Кетрин Ештон

Кетрин Ештон

Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска воспоставија нови санкции спрема режимот во Сирија. Станува збор за замрзнување на средствата и забрани за патување на 28 сиријци и две компании.
Со тоа вкупно 181 лице и 54 компании од Сирија се најдоа на црната листа на ЕУ поради вмешаност во репресиите на режимот.
XS
SM
MD
LG