Достапни линкови

logo-print

Пет мртви во самоубиствен напад во Авганистан


Најмалку пет лица загинале во самоубиствен напад во провинцијата Кандахар во јужен Авганистан. Портпаролот на ИСАФ Адам Војак изјави дека меѓу загинатите има член на коалициските сили и еден цивил. Портпаролот на провинцијата соопшти дека напаѓачот пешачел кога го активирал експлозивот во неговиот елек кај еден контролен пункт во близина на канцеларијата на авганистанската разузнавачка агенција во областа Маруф.
XS
SM
MD
LG