Достапни линкови

logo-print

Сиријските бунтовници напредувале кон Алепо


Сиријските бунтовници освоиле една воена база на сиријската војска во близина на градот Алепо, на северот на земјата. Сиријската опсерваторија за човекови права, со седиште во Лондон, прецизира дека во синоќешните борби за базата загинале четворица бунтовници. Во Сирија веќе 19 месеци трае востанието против претседателот Башар ал Асад во кое досега загинале околу 32 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG