Достапни линкови

logo-print

Странски воени единици не се разместени на турско-сириската граница.


Генералштабот на турската армија ги демантира информациите во некои медиуми дека специјални единици на странски земји се разместени po должината на турско-сириската граница, објави турскиот сајт Ворлд булетин, повикувајќи се на соопштението на Генералштабот на армијата, објавено на неговиот сајт.
Во соопштението се подвлекува дека ваквите информации се целосно неточни.
XS
SM
MD
LG