Достапни линкови

logo-print

Силна експлозија во центарот на Дамаск


Активисти на сириската опозиција соопштија дека вчера во центарот на Дамаск имало силна експлозија во област со безбедносни и армиски капацитети. Две исламистички групи во заедничко изјава соопштија дека активирале бомби во комплекс кој им припаѓа на државните безбедносни сили во таа област.
Една од овие групи, Ансар ал Ислам ја презеде одговорноста за бомбашкиот напад од минатиот месец врз генералштабот на армијата, кој предизвика голем пожар во зградата.
XS
SM
MD
LG