Достапни линкови

logo-print

Се урна воен хеликоптер во Турција


Воен хеликоптер се урна денеска во југоисточниот дел на Турција, при што загина еден војник кој се наоѓал во него, додека тројца се повредени. До инцидентот дојде во провинцијата Дијарбакир, кога хеликоптерот се обидел принудно да се спушти, откако случајно при летот закачил преносни линии на далекувод, јавуваат турските медиуми.
XS
SM
MD
LG