Достапни линкови

logo-print

Битките во Авганистан се дел од Џихад


Пакистанскиот полициски началник Имран Кан денеска изјави дека битките во соседниот Авганистан се дел од исламската света војна Џихад. Тој изјави дека луѓето кои што се борат против станските трупи во земјата се дел од Џихадот. Кан е лидер на пакистанскат апартија за правда и минатата недела оддржа протести во Пешевар против наводните американски напади со беспилотни летала во регионот.
XS
SM
MD
LG