Достапни линкови

logo-print

МВР со посебни мерки за утрешниот натпревар


Министерството за внатрешни работи најави дека ќе бидат преземни посебни безбедносни мерки со цел непречено организирање и одигрување на претстојниот фудбалски натпревар меѓу Македонија и Хрватска закажан за утре во 20,30 часот на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.
Утре од 12 часот ќе биде затворен сообраќајот во околината на стадионот и ќе биде расчистен паркинг просторот во околината.
МВР апелира до граѓаните, особено оние коишто со возила ќе се упатуваат кон националната арена, во посочениот период од 17 часот да ги почитуваат сообраќајните правила и да ги паркираат своите возила на дозволени паркинг простори.
XS
SM
MD
LG