Достапни линкови

logo-print

Брамерц во посета на Бих следната недела


Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц следната недела ќе допатува во БиХ во рамките на подготовката за извештајот за Советот за безбедност на ОН. За време на неговиот престој во Сараево Брамерц ќе се сретне со претсваници на властите во БиХ, јавното обвинителство и претставниците на меѓународните институции во земјата Во соопштението од неговиот кабинет е наведено дека тема на разговорите со нив ќе бидат судските процеси против воените злосторници кои се одвиваат во судот во Сараево.
XS
SM
MD
LG