Достапни линкови

logo-print

Грчките синдикати повторно на генерален штрајк


Грчките синдикати најавија 24 часовен штрајк што ќе се одржи на 18 октомври што ќе се совпадне со средбата со европските кредитори. Синдикалците ќе протестираат против новите мерки за штедење, барајќи владата да ги повлече мерките. На средбата на грчката влада со европските кредитори ќе разговара за нови мерки во замена за следната транша од спасувачкиот заем за Грција.
XS
SM
MD
LG