Достапни линкови

logo-print

Турција се закани со поостри напади врз Сирија


Турција ќе одговори со поголема сила ако продолжат нападите од Сирија, изјави денеска началникот на генералштабот на турската армија Неџдет Јозел.
Во минатата недела турската армија гранатираше сириски цели откако проектили истрелани од Сирија паднаа на територијата на Турција. На трети октомври сириска граната, што падна врз турскиот пограничен град Акчакале усмрти пет цивили, а 13 беа повредени.
XS
SM
MD
LG