Достапни линкови

logo-print

Членките на НАТО во Брисел ќе разговараат за Авганистан


Се очекува министрите за одбрана на земјите членки на НАТО денеска да разговараат за Авганистан на вториот ден од дводневната средба во Брисел. Разговорите веројатно ќе се фокусираат на новата мисија на НАТО за обука на авганистанската војска и полиција која ќе почне веднаш по повлекувањето на Алијансата од Авганистан во 2014 година.
XS
SM
MD
LG