Достапни линкови

logo-print

Брамерц се надева на подобрување во истрагата по јатаците


Главниот обвинител во Хашкиот трибунал Серж Брамерц денеска во Белград изрази надеж дека следните неколку денови ќе дојде до значаен напредок во истрагата за мрежата на луѓе кои ги криеле хашките обвинети. По неговиот состанок со обвинителот за воени злостроства Владимир Вукчевиќ Брамерц изјави дека добил „ветувачки информации“ и оти соработка ќе продолжи. Тој додаде дека соработката на Србија и БиХ во врска со откривање на воените злосторства може да биде подобра.
XS
SM
MD
LG