Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад врз безбедносен комплекс во Сирија


Џихадистите на Фронтот Ал Нусра

Џихадистите на Фронтот Ал Нусра

Бунтовниците во Сирија превзеле бомбашки напад врз седиште на разузнавачката служба во предградие на Дамаск.
Џихадистите на Фронтот Ал Нусра соопштија дека е извршен самоубиствен напад пред седиштетот на Агенцијата на воздушните сили – АФИ во Хараста.
Според милинатнтите на Ал Нусра, таму работат лица кои имаат клучна улога во гушењето на 18 месечното востанието против режимот на Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG