Достапни линкови

logo-print

Се урна судански воен авион


Најмалку 13 судански војници загинаа, а 9 други се повредени, при авионска несреќа во Судан. Портаролот на суданската војска соопшти изјави дека транспортниот авион се урна денеска на пат кон Дарфур каде што се случуваат немири. Портпаролот изјави дека авионот е од типот „Антонов“ и додаде дека тој пренесувал воена опрема од Картум за Ел Фашер.
XS
SM
MD
LG