Достапни линкови

logo-print

Најавени масовни демонстрации во Аман


Муслиманското братство за денеска во главниот град на Јордан, Аман, повика на демонстрации како начин на притисок врз монархот да ги забрза политичките реформи. Муслиманското братство се надева дека тоа ќе бидат најголеми демонстрации од протестите за време на арапската пролет. Вчера, јорданскиот крал Абдула го распушти про-владиниот парламент со што е отворен патот за парламентарни избори во почетокот на наредната година.
XS
SM
MD
LG