Достапни линкови

logo-print

СДСМ ќе присуствува на координацијата кај Вељановски


Опозициската партија СДСМ смета дека претседателот на Собранието Трајко Вељаноски со наметнување други теми се обидува да ја опструира утрешната расправа за гласањето доверба на Владата. Пратеникот од СДСМ Јани Макрадули денеска изјави дека Вељаноски спроведува сценарио за опструкција на утрешната расправа и дека како што вели принципиелниот став на опозицијата за неучество на понеделничките координации останува. Но додава дека нема да дозволат со евтини трикови од техничко - деловнички карактер да се опструира утрешната расправаи дека на утрешната средба со Вељановски ќе учествува еден координатор од предлагачите на оваа иницијатива.
XS
SM
MD
LG