Достапни линкови

logo-print

Во Кина затрупани 18 ученици


Кинеските медиуми јавуваат дека 18 ученици биле затрупани по лизгање на земјиштето во едно село во југозападниот дел на Кина. Ова подрачје деновиве беше зафатено од серија земјотреси. Во последниот дошло и до лизгање на земјиштето при што биле затрупани училиштето и неколку куќи.
XS
SM
MD
LG