Достапни линкови

logo-print

36 загинати во судар на бродови кај Хонг Конг


Хонг Конг

Хонг Конг

Најмалку 36 луѓе загинале во судар на патнички брод и ферибот кај Хонг Конг. На бродот имало околу 120 луѓе кои го гледале огнометот во Хонг Конг по повод кинескиот национален ден. Владата соопшти дека 25 тела биле извадени од морето, а потрагата продолжува.
XS
SM
MD
LG