Достапни линкови

logo-print

Сиријски трупи бомбардирале град на северот на земјата


Најмалку 12 луѓе загинале во денешниот напад на сиријските сили врз градот Салкин кој се наоѓа на границата со Турција, соопштија сиријски активисти за човекови права со седиште во Лондон. Според нив, меѓу жртвите имало и пет деца. Се страхува дека бројот на загинатите би можело да биде поголем.
XS
SM
MD
LG