Достапни линкови

logo-print

Јапонската влада со нови 10 министри


Јошихико Нода

Јошихико Нода

Јапонскиот премиер Јошихико Нода денеска именува нови 10 министри, со што по трет пат во оваа година ја реорганизира владата, во обид да добие поголема поддршка од граѓаните. Нода изјави дека новите министри ќе помогнат во решавање на домашните и меѓународните проблеми со кои се соочува земјата.
XS
SM
MD
LG