Достапни линкови

logo-print

Жалба од членките на Пуси Рајот


Во судот во Москва денеска ќе биде разгледана жалбата од трите членки на панк групата Пуси рајот кои во август беа осудени на две години затвор за хулиганизам и предизвикување верска омраза. Тие беа осудени затоа што изведоа песна против претседателот Владимир Путин во една црква во Москва. Вчера Руската правослвна црква побара од тие да се покајат и оти тоа ќе им помогне за намалување на казната.
XS
SM
MD
LG