Достапни линкови

logo-print

Филе во посета на Атина


Еврокомесарот за проширувањето, Штефан Филе денеска ќе престојува во посета на Грција. За време на посетата, тој ќе се сретне со грчкиопт премиер Андонис Самарас и со министерот за надворешни работи, Димитрис Аврамопулос, со кого е предвиден и работен ручек. Покрај средбите со власинирте претставници, планирано е Филе да одржи говор во врска со агендата за проширување на Европската Унија.
XS
SM
MD
LG