Достапни линкови

logo-print

Поповски во посета на Финска


Министерот за надворешни работи Никола Поповски ќе престојува во посета на Република Финска каде што ќе се сретне со својот колега Ерки Тумпиоја со кој ќе разговара за соработката меѓу двете земји во процесот на интеграција на Република Македонија во ЕУ како и за политичките и економските односи. Поповски ќе се сретне и со претседателот на финскиот парламент, Еро Хеинолуома.
XS
SM
MD
LG