Достапни линкови

logo-print

Од утре продажба на алкохол само до 19 часот


Алкохолните пијалоци од утре во трговските објекти повторно ќе се продаваат од шест до 19 часот, наместо до 21 часот. Според законските одредби, продолженото време на продажба важи од мај до крајот на септември.
За оние кои нема да го почитуваат законското решение предвидени се санкции , односно забрана за вршење дејност во траење од седум или 15 дена, како и парична казна до 5.000 евра
XS
SM
MD
LG