Достапни линкови

logo-print

Вељановски испрати телеграма со сочуство до храватските пратеници


Претседателот на македонското Собрание Трајко Вељановски испрати телеграма со сочуство за смртта на претседателот на хрватското Собрание Борис Шпрем.
Во теграмата за пратениците пишува дека со желење ја слушнал тажната вест и дека со неговиот колега Шпрем се сретнал во март годинава кога размениле мислења и видување за состојбите на двете држави.
XS
SM
MD
LG