Достапни линкови

logo-print

Најмалку 13 луѓе загинале во Ирак


Ирачките власти соопштија дека 13 луѓе загинале и на д 30 се ранети, при последните бомбашки напади во Ирак. Поголем број од нападите биле извршени во во град кој се наоѓа на 20 километри оддалеченост од Багдад. Нападите биле изврешни со автомобили бомби.
XS
SM
MD
LG