Достапни линкови

logo-print

Грчките цариници го прекинаа штрајкот


Утринава во шест часот, грчките цариници го прекинаа штрајкот, со што сообраќајот на сите гранични премиени се одвива без проблеми. Штрајкот започна на 27 септември што го блокираа влезот на товарните возила а патничките возила и автобуси се пропуштаа на секои два часа.
XS
SM
MD
LG