Достапни линкови

logo-print

Руски опозициски пратеник не смее да зборува во парламентот


Иља Пономарјов

Иља Пономарјов

Рускиот парламент гласаше да му се забрани на опозицискиот пратеник Иља Пономарјов еден месец да зборува пред парламентот откако тој пратениците на владејачката партија ги нарече „арамии и разбојници“. Овој термин често пати го употребува еден од главните опозициски лидери Алексеј Навални при опишувањето на „Обединетита Русија“, партијата на претседателот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG