Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во Атина


Атина

Атина

Бомба поставена под автомобил експлодира синоќа во станбениот комплекс Холагрос во Атина, соопшти полицијата. Цел на нападот бил истражен судија кој живеел во зградата пред која експлодирала бомбата. Од експлозијата се оштетени повеќе автомобили и прозорци од околните згради.
XS
SM
MD
LG