Достапни линкови

logo-print

Седуммина загинати во бомбашки напад во Турција


Најмалку седуммина припадници на турските безбедносни сили загинаа во експлозија на бомба во центарот на градот Тунџели во источниот дел на земјата. Медиумите јавуваат дека експлозивната направа најверојатно ја поставиле активисти на ПКК и далечински ја активирале. Мета на нападот веројатно било оклопно возило.
XS
SM
MD
LG