Достапни линкови

logo-print

Убиени припадници на Ал Каеда во Пакистан


архива

архива

Најмалку пет припадници на Ал Каеда биле убиени во вшерашниот напад со американско беспилотно летало во северозападниот дел на Пакистан. Агенциите, цитаријаќи разузнавачки извори, јавуваат дека меѓу нив бил и Абу Кашир ал Ираки, еден од главните планери на акциите на Ал Каеда, како и Абу Салех Турки еден од главните оперативци на оваа терорситичка мрежа.
XS
SM
MD
LG