Достапни линкови

logo-print

Судење маринци кои уринирале врз талибанци


Двајца американски маринци ќе се соочат со воен суд за уринирање врз тела на мртви талибански борци во Авганистан. Видеото од 40 секунди кое годинава се појави на интернет предизвика протести во Авганситан. За истото видео претходно беа осудени тројца маринци, но тие не добија пресуди за кривично дело.
XS
SM
MD
LG