Достапни линкови

logo-print

Клинтон ги повика муслиманите да протестираат достоинствено


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон се сретнува со претседателот на Пакистан Асиф Али Зардари во Њујорк

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон се сретнува со претседателот на Пакистан Асиф Али Зардари во Њујорк

Американската државна секретарка Хилари Клинтон ги повика муслиманите да протестираат достоинствено и да не прибегнуваат кон насилство на протестите поради антиисламистичкиот филм снимен во САД. Во говорот пред средбите со претседателите на Авганистан,Египет,Либија и Пакистан во Њујорк на ГС на ОН таа порача дека САД секогаш ќе го застапуваат правото на мирни протести и слобода на говор,но предупреди дека достоинството не се постигнува со одмазда поради навреда.
XS
SM
MD
LG