Достапни линкови

logo-print

Во полави во Индија околу еден милион луѓе се раселени


Околу1,5 милиони луѓе се погодени во поплавите во Индија во кои загинаа 11 лица соопшти индиската агенција за вонредни ситуации.Дождовите предизвикаа излевање на реката Брамапутра која поплави најмалку 2000 села.
XS
SM
MD
LG