Достапни линкови

logo-print

Премиерот на Казахстан си поднесе оставка


Премиерот со најдолг стаж во Казахстан Карим Масимов денеска поднесе оставка, која ја прифати претседателот Нурсултан Назарбаев.
Масимов беше премиер на најголемата централно азиска економска сила од јануари 2007 година.
XS
SM
MD
LG