Достапни линкови

logo-print

Протестите во Грција против спорниот филм завршија со солзавец


Грчката полиција употребила солзавец за да ги растури немирните протести на неколку стотини муслимански демонтранти во центарот на Атина кои протестираа против спорниот филм за пророкот Мухамед. Полицијата соопшти дека привела 6 луѓе. Протестот станал насилен кога дел од демонстрантите се судриле со полицијата, фрлајќи шишиња кон неа. Полицискиот кордон не им дозволил на демонстрантите да се приближат на американската амбасада во Атина.
XS
SM
MD
LG