Достапни линкови

logo-print

Почина поранешниот боксерски шампион Кори Сандерс


Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија Кори Сандерс почина денеска откако беше застрелан од ограбувачи за време на семејна веселба во ресторан во Јужна Африка.
Четириесетишестгодишниот Сандерс бил застрелан во стомакот и раката. Тој е најпознат по борбата во 2003-та во Хановер, Германија, кога го совлада тогашниот шампион Владимир Кличко во вториот круг . Тоа беше еден од трите порази во кариерата на украинскиот боксер кој е актуелен шампион на Светската боксерска Организација. Сандерс се пензионираше во 2008.
XS
SM
MD
LG