Достапни линкови

logo-print

Соборен сиријски воен хеликоптер


Сиријската државна телевизија јави денеска дека воен хеликоптер се урнал во градот Дума, источно од Дамаск. Не се наведени причните за уривањето, но сиријски активисти наведуваат дека хеликоптерот бил соборен од бунтовниците кои се борат против режимот на Башар Ал Асад.
XS
SM
MD
LG